Katastr nemovitostí, náležitosti správních řízení a řešení problémů s katastrem

ON-LINE kurzStavebníSprávníPrávníAkreditováno

Číslo akreditace: AK/PV-162/2020, AK/VE-104/2020

Cílem semináře je seznámení účastníků s platnou právní úpravou v oblasti práva nemovitých věcí se zaměřením na problematiku vkladového řízení. Program semináře je koncipován tak, aby účastníkům poskytl ucelené informace o právech, která lze do katastru zapsat ve vztahu k vlastnictví či ve vztahu k užívání staveb, pozemků a dalších nemovitých věcí. Seminář se rovněž zaměřuje na rozbor informací, které lze vyčíst z listu vlastnictví nemovitosti a jeho jednotlivých oddílů.

Z

Část semináře je speciálně určena náležitostem, které by měly obsahovat smluvní dokumenty, které se nemovitostí týkají. S ohledem na skutečnost, že nároky katastrálních úřadů na formální náležitosti dokumentů jsou poměrně vysoké, je cílem semináře poskytnout účastníkům komplexní informace o tom, co dokumenty obsahovat musí a také o tom, jak se vyvarovat nejčastějších chyb, které lidé v této souvislosti činí.

Účastníci semináře by si měli odnést praktické tipy a rady, se kterými následně mohou ve své každodenní pracovní činnosti řešit řadu otázek spojených s nemovitostmi, zejména potom splnění všech náležitostí dokumentace, příprava podkladů pro podání návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí či jeho výmaz, zastoupení před katastrálním úřadem či řešení některých problematických situací, k nimž v průběhu vkladového řízení může docházet.

Obsah školení:

  • Úvod do katastrálního práva 
  • Nemovité věci ve smyslu platné právní úpravy 
  • Zápisy do katastru nemovitostí
  • Průběh řízení před katastrálním úřadem


Přihlášení do kurzu

Vaše přihláška byla úspěšně odeslána.
Nastala chyba při odesílání vaší přihlášky.
28ledna
POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTAON-LINE kurzSprávníSpisová službaAkreditováno
Spisová služba a spisový řád
Videokonference 2 500 Kč Mgr. Jan Schwaller
2března
ON-LINE kurzPrávníDotaceAkreditováno
Elektronizace veřejných zakázek, VZMR a rozhodovací praxe UOHS
Videokonference 2 600 Kč Mgr. Jakub El-Ahmadieh