Modernizace školní kuchyně ZŠ Komenského: Příklad úspěšného využití dotací

13. 03. 2024
RNDr. David Brtna
Finance

V rámci partnerství s městem Slavkov u Brna jsme představili přelomový projekt energetických úspor v ZŠ Komenského. Modernizace školní kuchyně vedla k výraznému snížení energetické náročnosti a uhlíkové stopy. Připojte se k nám 9. dubna 2024 a objevte, jak mohou inovativní řešení transformovat vaše prostředí k udržitelnější budoucnosti.

Ve spolupráci s městem Slavkov u Brna naše společnost představila příklad toho, jak se dá energeticky šetřit. Dosáhli jsme toho díky projektu modernizace školní kuchyně ZŠ Komenského. Rostoucí energetické náklady a potřeba lepší energetické efektivity vedly město k prioritizaci tohoto projektu.

Hlavním cílem projektu bylo zvýšit energetickou efektivitu prostřednictvím výměny stávajících energeticky náročných spotřebičů za moderní a úspornější alternativy. Tato aktualizace zahrnovala myčky, mrazničky, konvektomaty a lednice, přičemž byla financována z 50 % podporou z Operačního programu Životního prostředí.

Dalším důležitým úkolem projektu bylo modernizovat a zredukovat energetickou spotřebu zařízení, souběžně snižovat ekologickou stopu města a optimalizovat provozní výdaje. Cíleno bylo hlavně na dosažení nejméně 30% úspory v oblasti spotřeby primární neobnovitelné energie.

Analyzovali jsme podmínky 8. výzvy OPŽP, zaměřili se na klíčové aspekty projektu a po intenzivní přípravě podali žádost o dotaci. Klíčová byla spolupráce se Státním fondem životního prostředí, což nám přineslo cenné zkušenosti pro budoucí projekty, včetně připravované výzvy v březnu 2024. Projekt jsme úspěšně zakončili podpisem smlouvy o dotaci.

Projekt ZŠ Komenského -školní kuchyně je příkladem toho, jak modernizace infrastruktury s podporou dotačních programů může vést k měřitelným energetickým úsporám a zlepšení životního prostředí ve městě. Zvláště v době, kdy jsou primární energie drahé. Tento projekt přinesl finanční efektivitu a udržitelnější provoz. Snížil také uhlíkovou stopu, což zdůrazňuje fakt, že nejlepší energie je ta, kterou nemusíme vyrobit.

Máte zájem o transformaci nebo informace o využívání finančních zdrojů? Nabízíme konzultace na našem školení 9. dubna 2024.

Podobné články

28. 08. 2023
RNDr. David Brtna
Získejte milion za 990 Kč: unikátní průvodce programem Oprav dům po babičce

Velkým tématem léta 2023 se stal nový dotační program Oprav dům po babičce. Internet je plný článků, blogů a nejrůznějších…

16. 09. 2022
RNDr. David Brtna
Dešťová voda jako zdroj

Státní fond životního prostředí se prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) snaží reagovat na negativní dopady klimatické změny. Ty se…

01. 09. 2022
Ing. Petr Soldán
Jak nakupovat energie

Situace na trhu s energiemi je kritická. To, co se odehrává v posledních třech týdnech, vypadá, že se nám celá situace v Evropě…