Vzdělávání on-line v rámci OPZ projektů

09. 02. 2021
Mgr. Lucie Kratochvílová
Digitalizace

Když se akreditované vzdělávání stalo součástí výzev, které vyhlašuje MPSV ČR, začaly úřady žádat o peníze z OPZ. 85 % dotace na vzdělávání včetně příspěvků na tzv. refundace mezd, jsou nyní samozřejmou součástí skoro každého projektu. Pravidla a příručky jsou určeny pro prezenční formu školení, nyní ale školíme v tzv. nouzovém režimu. To pro nás znamená on-line, prostřednictvím videokonference, streamem.

Jak na to, aby byly dodrženy všechny požadavky výzvy a projektů?

1. Najděte vhodného partnera

Správným partnerem je akreditovaná vzdělávací instituce, kterou akredituje MV ČR. Jestliže požadujete akreditované vzdělávání, je nutné, aby společnost měla akreditované všechny kurzy jako WEBINÁŘ (videokonference). Jen tehdy jsou vydané certifikáty platné, správné, z hlediska projektů uznatelné a můžete si je započítat jako povinné vzdělávání dle zákona o úřednících. A čerpat refundace mezd z OPZ. Rozdíl je i v ceně, kdy akreditované školení má 0% DPH. Tedy o 21% nižší cenu než kurzy, které akreditované nejsou.

2. Pořizujte audiozáznamy

Pro potřeby kontroly ministerstva máte jako příjemce dotace ze všech kurzů vyhotovit a uchovat audiozáznam v celé délce školení. Když žádáte refundace mezd na účastníky školení na 8 hodin, pak musíte doložit 8 hodinovou nahrávku. Kvalitní a profesionální společnosti pořizování audiozáznamů berou jako samozřejmost a záznam Vám bez problémů předají.

3. Digitalizujte vzdělávání

Zdá se Vám, že školení jsou přínosná a mohly by sloužit i ostatním kolegům, kteří na kurzu být nemohli? Zajistěte si on-line vzdělávací portál, kde všechny studijní materiály uložíte, nasdílíte kolegům a máte možnost se školit nepřetržitě. On-line portál je skvělý nástroj pro realizaci interního vzdělávání. Akreditujte si kurzy u MVČR a sami si zajišťujte akreditované vzdělávání dle vlastních potřeb s minimálními náklady.

Pro eliminaci chyb při realizaci a vykazování vzdělávacích aktivit v rámci OPZ projektů výzvy č. 80, 92 a 109 doporučujeme: 

– ujistit se, že má školicí firma školení akreditováno pro videokonferenci – WEBINÁŘ,

– zajistit si audiozáznam kurzu pro MPSV,

– ukládat nahrávky a školicí materiály do on-line prostředí a zpřístupnit jej pro všechny zaměstnance úřadu.

Buďte připraveni a mějte vzdělávání i administraci pod kontrolou.

Podobné články

Léto se blíží. Využijte nabídku červnových školení

V červnu nás čeká den dětí, nejdelší den v roce, teplé počasí, ale také množství zajímavých kurzů, které vám pomohou…

Jak se zdokonalit ve Wordu a písemné komunikaci? Zkuste praktický trénink

Když znáte všechny důležité funkce programu MS Word, ulehčíte si práci o 30 %.

29. 04. 2024
Ivana Böhmová
Poslední volná místa v kurzech o umělé inteligenci

Umělá inteligence se stává součástí každodenního života a otevírá před námi nové možnosti. Jak můžeme tuto technologii využít ve svůj…

Úřednická krabička poslední záchrany

Už jste se někdy ztratili ve vzorcích excelovské tabulky? Zamrzli při pokusu o formátování textu ve Wordu? Nebyli si jisti,…