Vánoční večírek a proč jej pořádat mimo firmu či úřad

Vánoční večírek a proč jej pořádat mimo firmu či úřad
Autor článku
30. 10. 2023

Ačkoli se to možná nezdá, je nejvyšší čas začít plánovat vánoční večírek, pokud tedy chcete využít všech možností, které tato akce nabízí. Jasně, týmové ducha možná utužíte, i když se bude večírek konat u vás ve firmě, ale nejspíš se tím připravíte o další cenné benefity.

Vánoční večírek a proč jej pořádat mimo firmu či úřad

Pojďme se podívat na pár výhod, které přináší večírek uspořádaný mimo zdi vaší firmy:

  • Změna prostředí – když se chcete potkat jinak a vidět se navzájem v jiném světle, půjde vám to mnohem snáze, když to bude také jinde. Kancelář je místem, kde trávíte většinu pracovního času, a je často spojena s pracovním tlakem a stresem. Změna prostředí prospěje i změně nálady.
  • Flexibilita v plánování – když večírek probíhá mimo kancelář, může to nabídnout lepší možnosti časové, ale i v oblasti zábavy, jídla a nápojů. Také se můžete vyhnout potenciálním omezením kancelářského prostředí, jako jsou hlasitost, prostor pro taneční plochu nebo možnosti cateringu.
  • Investice do zaměstnanců – večírek mimo kancelář často vyžaduje větší investici, což nezní nijak zvlášť lákavě, že ano. Ale tato investice se vyplatí v podobě vyššího zaměstnaneckého morale, loajality a spokojenosti. Ukazuje to, že jste do svých lidí ochotni investovat, že si jich zkrátka ceníte.
  • Možnost začlenění zajímavých zážitků – uspořádáním večírku mimo kancelář se otevírají možnosti začlenit unikátní zážitky, které by nebyly možné v kancelářském prostředí. Příkladem může být živá hudba, taneční vystoupení, workshopy nebo jiné aktivity, které by mohly být zařazeny do programu. Navíc firemní prostory často nedisponují vhodným místem, kam bychom se pohodlně všichni vešli k těmto aktivitám.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, máme tu ještě dvě bezpečnostní upozornění. Tou první je povaha obsahu nebo „zábavy“: Vždy je důležité mít na paměti, že vánoční večírek je stále profesionální událostí. Jakékoli vystoupení, hry nebo obsah by měly být vhodné pro různorodou skupinu lidí. To znamená vyhnout se kontroverzním nebo politicky citlivým tématům nebo vtipům, které by mohly někoho urazit.

A s tím se pojí poslední upozornění: vánoční večírek je tu od toho, oslavit společný rok práce, ohlédnout se, pobavit se, ocenit se – prostě být příjemně spolu. Vyhněte se v programu i na místě čemukoli, co by směřovalo kamkoli jinam. Na to bude jistě dost času jindy a nestojí za to, kazit si příjemný čas s kolegy před svátky.

BLACK FRIDAY V AQE ACADEMY
BLACK FRIDAY V AQE ACADEMY
Každoroční šílenství kolem snižování cen před Vánoci se nevyhýbá ani AQE academy. Připravili jsme pro Vás nabídku 7 kurzů, které s...
Volby do Evropského parlamentu se pomalu blíží
Volby do Evropského parlamentu se pomalu blíží
V roce 2024 nás čekají již páté volby do Evropského parlamentu.

Newsletter

Dostávejte vždy aktuální informace do Vašeho e-mailu. Zadejte Váš email níže pro odběr novinek.