Už zase do práce

18. 07. 2022
Mgr. Lenka Papáčová
Měkké dovednosti

Celý rok se těšíte na dovolenou, odpočítáváte dny, které vás od ní dělí, a snažíte se před odjezdem dokončit co nejvíce práce, abyste to vydrželi. A pak, než se nadějete, je dovolená za vámi. Ráno vás v e-mailu uvítá hromada nevyřízených zpráv, nadřízený na vás valí neodkladné úkoly, a vy byste nejraději ještě před obědem vše nechali za sebou a utekli. Pomůžeme vám, jak z toho ven.

Pokud bychom se ke své „zásobárně energie“ chovali trochu jinak, nemuseli bychom se k další dovolené dostávat s vyplazeným jazykem.

Jak na to?

  • Zkuste si během dovolené uvědomit, kolik energie jste načerpali. Zjistěte, zda jste si dobře odpočinuli, jak se vám spí, jak se vám dýchá a jak chutná jídlo. Zamyslete se nad svou náladou a převažujícími emocemi. Co vám vaše tělo říká o absenci pracovního stresu?
  • Před koncem dovolené si dejte závazek, že nedovolíte svým „nabitém bateriím“ úplně se vybít. Rozhodněte se pečovat o svou „plnou palivovou nádrž“ a pravidelně doplňovat zásoby energie.
  • Každý den si naplánujte něco, na co se můžete těšit – ať už je to setkání s přáteli, dobrá káva nebo procházka parkem po cestě z práce.
  • Na konci dne si uvědomte, co bylo těžké a kolik energie vás to stálo. Pokud byl den náročný, oceňte se za to, co jste zvládli, a pokud je to možné, dopřejte si chvíli odpočinku.
  • Naučte se říkat „ne“ v situacích, kdy byste obvykle ustoupili ze zvyku nebo ze strachu, i když to není nutné. Soustřeďte se více na to, co funguje a co je možné, než na to, co nefunguje.
  • Starejte se o sebe neustále, nejen během dvou týdnů dovolené v roce. Uvidíte, že se vám tato péče vrátí mnohonásobně.
  • Začleňte do svého života pravidelnou fyzickou aktivitu a vyhraďte si čas jen pro sebe.

Pokud máte zájem společně s námi prozkoumávat citlivější přístup k vlastním potřebám, jste vítáni. Zároveň, pokud hledáte efektivní způsoby využití osobních zdrojů, máme pro vás řešení. Rádi bychom vám ukázali, jak posilovat odolnost proti stresu. V srpnu vás s radostí přivítáme na našem kurzu „Práce se stresem a psychohygienou“.

Podobné články

Léto se blíží. Využijte nabídku červnových školení

V červnu nás čeká den dětí, nejdelší den v roce, teplé počasí, ale také množství zajímavých kurzů, které vám pomohou…

Jak se zdokonalit ve Wordu a písemné komunikaci? Zkuste praktický trénink

Když znáte všechny důležité funkce programu MS Word, ulehčíte si práci o 30 %.

30. 04. 2024
Petr Holan
Mobil jako ideální nástroj k prezentaci úřadů a firem

Používejte mobil jako profesionálové. Nabízíme dva atraktivní kurzy, každý zaměřený na jiný aspekt moderní komunikace.

Krátká videa

29. 04. 2024
Ivana Böhmová
Poslední volná místa v kurzech o umělé inteligenci

Umělá inteligence se stává součástí každodenního života a otevírá před námi nové možnosti. Jak můžeme tuto technologii využít ve svůj…