Umělá inteligence jako asistent ve veřejné správě aneb nebuď lama, nauč se používat AI

Umělá inteligence vstupuje do našich kanceláří, přináší nové možnosti. Jak ji využít ve svůj prospěch? Jaké jsou její základy a principy? A co etika a soukromí v nové digitální éře?
Možnost online
Komunikace
Digitalizace
Měkké dovednosti

V kurzu pro začátečníky se ponoříme do světa umělé inteligence (AI). Zaměříme se na její základní možnosti a ukážeme si, jak můžete začít AI využívat ve svůj prospěch. Budeme hovořit o praktickém využití, etických aspektech a o ochraně soukromí při používání AI technologií, abychom zajistili, že jejich využívání bude nejen efektivní, ale i etické a bezpečné.

Zjistíte, v jakých činnostech se AI může stát vaším asistentem již nyní a jak se tyto technologie mohou vyvíjet v nadcházejících letech.

První část kurzu budeme věnovat teoretickým základům fungování AI a jejímu vlivu na naše životy a práci. V dalších částech se již více prakticky zaměříme na generování a zpracování textu a na další nástroje, které umožňují například práci s tabulkami, prezentacemi, grafikou atp.

Obsah kurzu:

  • Porozumění základům AI: seznámíme vás s teoretickými základy fungování umělé inteligence, získáte přehled, jak generativní AI transformuje pracovní prostředí ve veřejné správě a jaké přináší nové možnosti pro efektivnější přístup k práci.
  • Generování textů a obrázků: naučíte se efektivně používat generativní AI pro úkoly typické pro vaši pracovní roli.
  • Nástroje pro analýzu dat, automatizaci rutinních úloh či zpracování dokumentů: příklady jejich úspěšné implementace.
  • Diskuze: jaké příležitosti a omezení jsou spojené s využíváním AI, včetně nezbytných bezpečnostních a etických zásad.

Z workshopu odejdete s motivací dále objevovat a využívat možnosti generativní umělé inteligence, a získáte tak cennou výhodu pro práci ve zrychlujícím se světě.

Podobné kurzy