Práce se stresem a psychohygiena

O problematiku psychohygieny se obvykle začneme zajímat až v momentě, kdy míra stresu překročí naši únosnou mez. Co můžeme dělat pro prevenci vyhoření a jak udržovat v životě zdravou rovnováhu?
Možnost online
Akreditováno
Management
Měkké dovednosti

Kurz nebo lépe řečeno workshop Práce se stresem a psychohygiena je veden interaktivní a zábavnou formou, nečekejte teoretický výklad a suchá fakta. Odnesete si z něj především nástroje a tipy, z nichž budete čerpat v pracovním i osobním životě. Očekávat můžete řadu praktických ukázek – od relaxačních a dechových technik až po techniky pro práci s napětím. Prostor bude věnován i společnému sdílení témat s dalšími účastníky a tvorbě „kuchařky“ praktických tipů pro práci se stresem.

Cíl kurzu:

Dozvíte se, jaký je mechanismus stresové reakce, jaké jsou typické projevy stresu a jak rozpoznat signály, které mohou předcházet vyčerpání a chronickému stresu. Otestujete si svoji odolnost vůči stresovým vlivům, míru zátěže, které aktuálně musíte čelit, a také to, jak Vás ohrožuje syndrom vyhoření. V bezpečném prostředí dostanete příležitost zastavit se, zamyslet se nad prioritami ve svém životě, případně naplánovat kroky vedoucí k potřebným změnám. V neposlední řadě si na kurzu odpočinete, zrelaxujete a načerpáte novou inspiraci!

Obsah kurzu:

  • Základy teorie: stresová reakce, oblasti působení stresu, výkon vs. aktivita
  • Zásady psychohygieny – „work/life balance“
  • Syndrom vyhoření – teoretické informace, prevence
  • Test ohrožení důsledky stresových vlivů, test zranitelnosti stresem, „Maslach Burnout inventory“ – test míry ohrožení syndromem vyhoření, orientační dotazník syndromu vyhoření
  • Nácvik relaxačních technik (autogenní trénink, Jacobsonova progresivní relaxace)
  • Práce s tělem ve stresových situacích – praktická cvičení vedoucí k aktivaci, vybití napětí či uzemnění
  • Workshopová práce s vlastními stresory účastníků – společné sdílení stresových situací, tvorba „kuchařky tipů“ pro práci s nejčastějšími stresory
Číslo akreditace: A2020/1187-SP/VP; videokonference: A2021/1062-SP/PC/VP

Podobné kurzy