Práce se stresem a psychohygiena

Managementosobní rozvojAkreditováno

Číslo akreditace: A2020/1187-SP/VP

O problematiku stressmanagementu se obvykle začneme zajímat až v momentě, kdy míra stresu překročila naši únosnou mez. Začínáme být vyčerpaní, podráždění a cítíme, že je potřeba něco v našem životě změnit. Věděli jste ale, že stres je pro člověka do určité míry přirozený a svým způsobem i „zdravý“? Že původním cílem stresové reakce je ochránit nás od nepříznivých vlivů způsobených stresory? Jak tedy pracovat na tom, abychom se nestali „obětí“ vlastních stresorů? Co můžeme dělat pro prevenci vyhoření a jak udržovat v životě zdravou rovnováhu?
Z
Od kurzu nečekejte teoretický výklad a suchá fakta, je veden interaktivní a zábavnou formou. Snažíme se, abyste si z něj odnesli především nástroje a tipy, využitelné ve vaší praxi. Očekávat můžete celou řadu praktických ukázek – od relaxačních a dechových technik až po techniky pro práci s napětím. Prostor bude věnován i společnému sdílení témat s dalšími účastníky a tvorbě „kuchařky“ praktických tipů pro práci se stresem.
Cíl kurzu:
Kurz „Zvládání stresu“ vám poskytne základní teoretické informace, které s tématem souvisí. Dozvíte se, jaký je mechanismus stresové reakce, jaké jsou typické projevy stresu a jak rozpoznat signály, které mohou předcházet vyčerpání a chronickému stresu. Budete mít možnost otestovat si svoji odolnost vůči stresovým vlivům, míru zátěže, které aktuálně musíte čelit, a také to, jak jste ohroženi syndromem vyhoření. V bezpečném prostředí dostanete příležitost zastavit se, zamyslet se nad prioritami ve svém životě, případně naplánovat kroky vedoucí k potřebným změnám. V neposlední řadě si na kurzu odpočinete, relaxujete a načerpáte novou inspiraci!
Obsah kurzu:
  • Základy teorie: stresová reakce, oblasti působení stresu, výkon vs. aktivita
  • Zásady psychohygieny – „work – life balanc“
  • Syndrom vyhoření – teoretické informace, prevence
  • Test ohrožení důsledky stresových vlivů, Test zranitelnosti stresem, „Maslach Burnout inventory“ – test míry ohrožení syndromem vyhoření, Orientační dotazník sy vyhoření
  • Nácvik relaxačních technik (Autogenní trénink, Jacobsonova progresivní relaxace)
  • Práce s tělem ve stresových situacích – praktická cvičení vedoucí k aktivaci, vybití napětí či uzemnění
  • Workshopová práce s vlastními stresory účastníků – společné sdílení stresových situací, tvorba „kuchařky tipů“ pro práci s nejčastějšími stresory

Přihlášení do kurzu

Vaše přihláška byla úspěšně odeslána.
Nastala chyba při odesílání vaší přihlášky.
28ledna
POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTAON-LINE kurzHitosobní rozvojAkreditováno
Čeština v úřední praxi
Videokonference 2 600 Kč Mgr. Irena Kratochvílová
11února
ON-LINE kurzHitosobní rozvojAkreditováno
Čeština v úřední praxi
Videokonference 2 600 Kč Mgr. Irena Kratochvílová